Jak se zbavit strachu?

Zbavit se obav je nesmírně obtížné. Strach je informace ve formě života v terénu, která se aktivuje vždy, když se objeví vhodná situace. Avšak dostat se k těmto informacím není nemožné, i když velmi obtížné. 


Popíšeme vám zde dvě možnosti, přičemž třetí je hypnóza, která však velmi závisí na schopnostech hypnotizéra, který dokáže strach vymazat či zablokovat.


1. Modlitební cvičení  Obraťte se na vyšší moc. Např. Ježíše Krista a neustále čtěte modlitbu směřovanou jemu: Pane Ježíši Kriste, smiluj se nade mnou, nade mnou hříšníkem. Poproste moc ve kterou máte důvěru o pomoc.


2. Metoda očistky za pomoci dechových cvičení
V tomto ohledu máme na mysli holotropné dýchání, neboli terapii, která vám dá znovu prožít vaše strachy a tím se jich navždy zbavit.Institute Catharsis však nedoporučuje toto dechové cvičení provádět bez odborného dohledu lektora. Cvičení může být pro neznalce velmi nebezpečné a jedinec by mohl dosáhnout opačného výsledku, než kterého se snaží docílit. 


Porážka astrálního parazita ve snu
Téměř každý zná ten pocit, kdy se mu zdá hrozivá noční můra. Ve snu vás totiž mohou obtěžovat tzv. astrální paraziti, kteří mohou mít vliv na váš psychický stav během bdění. Zkuste ovládnout své snění a astrálního parazita během spánku porazit či ho změnit na něco vám příjmeného a vůbec ne děsivého. I taková maličkost jako ovládnutí vašeho snu, vám může pomoci zdolat váš strach během všedního dne.


Přistupujte ke strachu z druhé strany
Máte strach. Zeptejte se sami sebe, proč? Možná jste v minulém životě sámi někoho děsili a nyní se bojíte vy.
Já osobně jsem se v dětství potýkala se strachem, s nejistotou a obavami. Tyto známky se na mě podepsali na několik let dopředu. Poté co jsem na sobě vyzkoušela metody odhalení minulých životů a činů jsem zjistila, že se jednalo o přímý důsledek minulého života, který jsme prožila. 
Tento poznatek byl nesmírně impozantní. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomila původ všech negativních emocí, strachů a obav, mohla jsem začít tyto problémy řešit. Uvědomění je prvním krokem k překonání obav. Již mě neparalizoval strach, prostě jsem si řekla, že to vyřeším. Introspekce je tedy velmi důležitá při zbavování se strachu.