Vůle a zdraví

Ptáte se jak spolu souvisí silná vůle a zdraví? Jak mohu vůlí zlepšit svůj zdravotní stav či ho vrátit do původního stavu? 


V závislosti na schopnosti člověka vyvinout dobrovolné úsilí jde ruku v ruce reakce jeho těla a schopnost překonávat kritické životní situace ať už zdravotní či jakékoliv další. 


„Smrtelná a nevyléčitelná“  onemocnění častokrát zmizela, když člověk projevil neotřesitelnou vůli získat své zdraví zpět.

Jak rozzívat svoji vůli


Jedním z nejúčinnějších cviků pro rozvoj vůle je zadržování svého vlastního dechu během pravidelného (nikoli však silného) výdechu.
Vezměte si hodinky, normálně vydechněte a zadržte dech před nádechem, dokud to bude pro vás snesitelné. Při nádechu, poté co jste silnou vůle zadrželi svůj dech, se nadechujte pomalu a klidně, nelapejte dychtivě po svém dechu.Udělejte 3-5 normálních nadechnutí a poté dech opět zadržte. Pro oslabené jedince doporučujeme deset opakování, silnější jedinci mohou zkusit opakování dvacet. 


Toto je ideální cvičení na posílení vaší vůle. Mimo jiné se ve vašem těle hromadí oxid uhličitý a aktivuje se speciální léčivé mechanismy.


V případě, že v důsledku tohoto cvičení dosáhnete výsledku zadržení dechu při výdechu rovném nebo delšímu než dvě minuty, výrazně tím zvýšíte svůj zdravotní potenciál.
Dělejte cvičení se vší opatrností a vždy jen do té doby dokud je to pro vás snesitelné, nepřekračujte svoje meze, místo prospěchu můžete docílit opačného výsledku.