Vítr v době změn

dandelion, sky, flower

Žijeme ve velmi zajímavé době, v době velkých změn, v době, kdy se střídají dvě velké epochy.

Vítr odvane staré, aby vzniklo místo pro nové. Na stranu druhou dokáže onen vítr ovlivnit negativně naše těla a mysl. Následkem toho se u nás může projevit nespavost, nervozita, neklid, nejistota či nespokojenost. Někdy tyto následky řešíme přejídáním, jindy úplnou ztrátou chuti k jídlu.

Vítr v nás vyvolává deprese, s tím jde ruku v ruce ztráta chuti k životu. Emoce bývají buďto v naprostém útlumu či extrémně přehnané. Proto musíme během těchto změn držet v rovnováze svůj vítr, což nám pomůže vyrovnat se s velkým větrem změn.

Co může udělat, abychom tyto chvíle zvládly ve zdraví?

Za prvé je nutné poslouchat svůj organismus, své chutě, a stav své energie. Někdy budete chtít sladké, někdy mastné, jindy zase odpočinek a intenzivnější spánek. Pokud nebudete brát zřetel na požadavky svého těla, může to vyústit ve velkou únavu a pocit vyčerpanosti.

Nejsilnější emocí větru jsou vztek a strach, neboť energie větru se snaží zpřetrhat staré a obnovit místo pro nové, abychom tyto emoce zvládli, musíme se snažit cítit opačné emoce, tj. lásku, toleranci, soucit a soudružnost.

Přejeme vám mnoho úspěchu, aby jste úspěšně zvládli vítr změn.