Jak zvýšit krevní hemoglobin, obzvláště u ženy

Tradiční medicína nabízí řadu receptů na zvýšení hemoglobinu v krvi. My si v tomto článku představíme pár našich oblíbených receptů.

1. Šťávu z mrkve, červené řepy a ředkve připravte zvlášť na odšťavňovači. Tyto šťávy smíchejte ve stejném množství a nalijte do sklenice. Užívejte cca 200 ml denně po dobu tří měsíců. Šťávu konzumujte za čerstva.
 
2. Vezměte 400 g nesoleného vepřového tuku a šest velkých jablek (obzvláště zelená obsahují hodně železa). Jablka nastrouháme nadrobno a přidáme k tuku. Dobře promícháme a dáme do trouby na mírném ohni péct. Dále vezměte 12 žloutků (obsahují hodně lehce stravitelného železa) a rozšlehejte je se sklenicí krystalového cukru do pěny. Do směsi nastrouhejte 400 g hořké bio čokolády na jemném nástavci. Když je sádlo s jablky dostatečně rozpuštěné, je nutné ho vyjmout a přefiltrovat přes sítko. Přidejte k ní žloutky, cukr a čokoládu a dobře promíchejte. Vznikne vám směs, kterou si po vychladnutí můžete namazat na chleba a jíst. Doporučuje se užívat s každým jídlem a zapíjet teplým, téměř horkým mlékem. Tento recept je vhodný zejména pro ty, kteří mají nízkou tělesnou hmotnost, osoby, u nichž převládá “Vátta”. Kromě zbavení se anémie se dobře přibírá tělesná hmotnost a zlepšuje se duševní pohoda. Pozn.: Pokud si nejste jisti kvalitou vajíček, vyzkoušejte raději jiný recept.
 
3. Vezměte tři lžičky sušené třezalky, dvě lžičky sušené kopřivy, dvě lžičky sušených ostružinových listů. V hmoždíři mírně nadrďte, dobře promíchejte, vložte do sítka a zalijte třemi hrnky vroucí vody. Nechte louhovat cca 15 minut a užívejte sklenici dvakrát denně za tepla.
 
4. Šípek (plody). Pět polévkových lžic rozdrcených plodů zalijte litrem vroucí vody a poté vařte na ohni 10 minut, následně louhujte přes noc v termosce. Pijte jako nápoj kdykoli během dne. Šípkový nálev dobře čistí oběhový systém a zlepšuje látkovou výměnu v těle. Pro přírodní vitamín C a další biologicky aktivní látky se používá při chudokrevnosti, onemocnění ledvin a močového měchýře či nemocných játrech.